امنیت پی پال

PayPal.svg

در این قسمت به نکاتی که ذهن بسیاری از کاربران ایرانی پی پال را در مورد امنیت حساب درگیر کرده است اشاره میکنیم.

برای امنیت حساب پی پال نکات ساده اما بسیار مهمی وجود دارد که با رعایت آنها میتوانید سال ها بدون مشکل از حساب خود استفاده کرده و اعتبار حساب خود را افزایش دهید.

مهم ترین مواردی که توسط پی پال بررسی میشود به طور کلی به سه دسته تقسیم میشوند:

آیپی |لوکیشن | سورس پول

آیپی

با توجه به شرایط موجود و محدودیت هایی که سایت paypal.com  برای کاربران ایرانی در نظر گرفته است ، مسلما امکان استفاده از آیپی ایران برای ورود به سایت اصلی پی پال و یا انجام هرگونه تراکنشی وجود ندارد. به همین دلیل کاربرانی که در داخل ایران هستند و قصد انجام تراکنش با پی پال را دارند باید خود را یک شهروند خارجی معرفی کنند تا بتوانند تراکنش های مورد نظر خود را انجام دهند.

مسلما آیپی شما نشان دهنده لوکیشن یا همان موقیت جغرافیایی شما میباشد که باید از همان منطقه ای باشد که شما خود را یکی از شهروندان آن کشور معرفی کرده اید و راه تشخیص این مورد آیپی شماست .

چگونه آیپی خود را تغییر دهیم؟

روش های مختلفی برای این مورد وجود دارد که رایج ترین و ناامن ترین آنها استفاده از سرورهای اشتراکی با لوکیشن خارج از کشور میباشد که هرلحظه امکان دارد اتصال شما با سرور مقصد قطع و مجدد اتصال برقرار شود و این یعنی آیپی شما ۲ بار تغییر کرده است.

این مورد برای انجام اموری مثل وبگردی مشکلی برای کاربران ایجاد نمیکند ولی برای مسائل مهمتری مانند پرداخت های بین المللی پیش آمدن چنین اتفاقی برای شما بسیار بد است و همچنین در صورتی که شخص دیگری نیز با همان آیپی که شما متصل شده اید اقدام به انجام تراکنش کند ، بدین معنی است که دو نفر از یک کشور با یک کامپیوتر اقدام به انجام معملات بین المللی خود کرده اند و با توجه به حساسیت بالای paypal  در زمینه امنیت حساب ها ، حساب شما مسدود شده و در خوش بینانه ترین حالت پس از گذشت یک هفته و ارسال مجدد مدارک میتوانید مجددا به حساب خود دسترسی داشته باشید البته این مورد بسیار کم اتفاق می افتد و در بیشتر مواقع حساب به طور کامل مسدود میشود .

بهترین روش برای تغییر آیپی استفاده از سرور مجازی است که در حال حاضر بیشتر کاربران ایرانی از سرور مجازی امارات و ریموت دسکتاپ امارات استفاده میکنند

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی بخشی از یک سرور با منابع (هارد ، رم ، سی پی یو) مشخص در لوکیشن مورد نظر شما میباشد که آیپی مقصد مورد نظر شما را دارد و با اتصال به این سرور شما یک شهروند از لوکیشن مقصد هستید که در این جا برای مثال امارات در نظر گرفته شده است .

چگونه با سرور مجازی کار کنم؟

کار کردن با سرور مجازی همانند کار کردن با سیستم عامل ویندوز سیستم خودتان است به این صورت که شما یک دسکتاپ و مرورگر دارید که به راحتی با باز کردن مرورگر میتونید به سایت  paypal متصل شده و با استفاده از اکانتی که دارید اقدام به پرداخت نمایید .

آیا میتوانم از یک آیپی دیگر از همان لوکیشن برای پرداخت های خود استفاده کنم؟

پیشنهاد میشود تا حد امکان از یک آیپی برای انجام امور بانکی خود استفاده کنید ولی در صورتی که به هر دلیلی آیپی از دسترس شما خارج شد پیشنهاد میشود از یک آیپی از همان رنج استفاده کنید .

در صورتی که شما یک شهروند حقیقی در امارات باشید و در یک روز یا مدت زمان کوتاه از چند آیپی به حساب خود متصل شوید پی پال به این قضیه مشکوک میشود و با شما تماس گرفته از شما میخواهد که تایید کنید که شخصی که از چند آیپی به این حساب متصل شده است ، شما بوده اید که در غیر این صورت حساب به دلیل مسائل امینیتی مسدود میشود .

باتوجه به این که حساب شما با یک شماره که در دسترس شما نیست تایید شده است ، پس از تماس و عدم دریافت پاسخ از سمت شما ، حساب مسدود شده و از شما میخواهند که مجددا مدارک خود را ارسال نمایید.

در صورتی که آیپی شما پس از مدت طولانی تغییر پیدا کند حساسیت نسبت به این مورد کاهش خواهد یافت ولی توصیه میشود تا حد امکان از یک آیپی  دائم برای انجام امور بانکی خود استفاده کنید .

سایت هایی دیده ام که با هزنیه کمتر از parsvds سرور مجازی ارائه میدهند !

دقیقا ممکن است که قبلا سایت هایی را مشاهده کرده باشید که بسیار پایین از از ما اقدام به سرویس دهی را انجام داده باشند . در خصوص سرویس های خارج از کشور با توجه به اینکه هزنیه سرویس ها به صورت کاملا ارزی تهیه میشود هزنیه سرویس کاملا به هزنیه ارز بستگی دارد . پارس وی دی اس با توجه به دریافت نمایندگی از چندین دیتاسنتر با هزنیه پایین تر از دیگر رقبا در سرویس های خاص ( مانند عربستان – کویت – امارات – قطر ) قادر به سرویس دهی میباشد . گاها ممکن است سرویس دهندگانی با هزنیه ۵۰ درصد کمتر از ما این سرویس دهی را انجام دهند . این مورد نشان دهنده استفاده از لوکیشن غیر واقعی سرویس میبشاد . به این صورت که  سخت افزار سرویس در کشوری دیگر ( مانند فرانسه (  که هزنیه سرویس دهی ۱/۸ کشور های خاص ) با توجه به وجود دیتاسنتر های زیاد در این کشور ها است . و فقط ای  پی برای یک کشور عربی است . این مورد در صورتی که افتتاح حساب انجام شود  پس از گذشت چندین روز و یا چند هفته منجر به محدود سازی حساب کاربری paypal شما میشود .  در ادامه در خصوص لوکیشن توضیحاتی نیز ارائه میشود تا از صحت لوکیشن ای پی مطلع شوید .

لوکیشن

لوکیشن چیست ؟

لوکیشن موقعیت جغرافیایی شما در کره زمین میباشد و هر آیپی به نام یک کشور و در اصل با یک لوکیشن به ثبت رسیده است.

برای بررسی لوکیشن آیپی میتوانید از لینک زیر استفاده کنید و از تطبیق آیپی که خریداری کرده اید با لوکیشن مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید:

https://myip.ms/

به این مورد whois  آیپی گفته میشود .

روش دیگر اطمینان از لوکیشن باز کردن سایت گوگل است که در اینجا باتوجه به مثال که امارات است ، گوگل عربی برای شما باز میشود البته پیشنهاد میشود حتما لوکیشن آیپی خود را از سایت های whois  قبل از انجام هرگونه معامله در paypal  بررسی کنید .

آیا احتمال دارد یک آیپی از امارات لوکیشنی از کشور دیگر داشته باشد ؟

بله ، زمانی که یک آیپی به نام یک کشور ثبت شود و پس از گذشت دوره اجاره آیپی  تمدید انجام نشود ، آیپی میتواند به کشور یا شخص دیگری از کشوری دیگر اجاره داده شود و شخص میتواند درخواست دهد که لوکیشن آیپی به کشور خودش تغییر پیدا کند . این مورد یعنی تعویض لوکیشن یک رنج آیپی حدود شش ماه زمان بر میباشد استفاده از این آیپی ها ریسک بالایی  دارد و تا اتمام روند تغییر لوکیشن آیپی در تمام سایت های whois  ، از اقدام به پرداخت های بانکی با استفاده از این رنج ها ، جدا خودداری نمایید .

سورس وجه

سورس وجه چیست؟

سورس پول بدین معناست که چه کسی و با چه حسابی برای شما مبلغی را انتقال میدهد آیا این حساب به نام یک شرکت ثبت شده است یا یک شخص معمولی.

بهترین و امن ترین راه تهیه ارز چیست؟

اگر تجربه کار با اینگونه حساب ها را داشته باشید یا به خرید های دارندگان این حساب ها دقیق نمایید ، متوجه میشوید که همیشه به میزان نیاز خود و تقریبا یک عدد ثابت خرید ارز انجام میدهند و معمولا ارز را از یک شخص یا اشخاص مشخصی که حتی ارز را با هزینه بالاتری ارائه میدهند ، تهیه میکنند.دلیل این امر اعتبار فرستنده وجه است .

بنابراین یکی دیگر از مواردی که باید همیشه در نظر داشته باشید تهیه ارز است .

ارز همیشه باید از افراد و وبسایت های معتبر و با سابقه بالا تهیه شود و اختلاف قیمت جزئی نباید باعث شود که شما این مبلغ را از افرادی که هیچگونه شناختی از آنها نداشته و یا حتی یک وبسایت رسمی ندارند و فقط و فقط به این دلیل که با هزینه کمتری به شما دلار یا پوند یا ارز مورد نظر شما را ارائه میدهند ، خرید نمایید.

در ضمن توجه داشته باشید که سورس های هکی نیز وجود دارند بدین معنی که موجودی حساب هایی که دسترسی آنها توسط هکرها به دست گرفته شده است و این افراد موجودی این حساب ها را با هزینه بسیار پایین تری به فروش میرسانند و با توجه به این که دارنده حساب این مورد یعنی هک شدن حساب را گزارش میدهد ، در صورتی که مبلغی  از این حساب به اکانت شما انتقال پیدا کند ، حساب شما نیز مسدود شده و امکان لغو این مسدود سازی وجود ندارد .

در صورتی که نیاز به سرور مجازی امارات دارید میتوانید از این صفحه تهیه نمایید

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.